English (ESL) (205 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.20 | 48.40 | 47.60 | 46.80 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 |
50 (6 total)
- Chen, Ye (University HS Parkville)
- Goh, Suetling (Lauriston Armadale)
- Lo, Jessica (Methodist Ladies College Kew)
- Lu, David (Caulfield GS Wheelers Hill Campus)
- Srikantha, Nivedana (Wellington SC Mulgrave)
- Xu, Kaye (Macrobertson Girls HS Melbourne)
49 (3 total)
- Alibrahim, Ekaterina (University HS Parkville)
- Boyarovsky, Maxim (Yeshivah College St Kilda East)
- Mak, Joelle (Macrobertson Girls HS Melbourne)
48 (5 total)
- Chao, Amy (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Cheung, Kachi (Melbourne HS South Yarra)
- Chung, Penelope (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Liu, Huiliang (Westall SC Clayton South)
- Strzebonski, Bartosz (Christian Brothers' College St Kilda East St Kilda)
47 (7 total)
- Arnautovic, Vedran (Viewbank College Rosanna)
- Hsiaochen, Suchen (Box Hill Institute)
- Kitingan, Nathanael (Forest Hill SC Burwood East)
- Ngui, Maushun (Trinity GS Kew)
- Thai, Van (Presentation College Windsor)
- Tseitkin, Boris (Mount Scopus Memorial College Burwood)
- Yong, Sharon (Glen Waverley SC)
46 (10 total)
- Cao, Carol (Balwyn HS North Balwyn)
- Jiang, David (Melbourne HS South Yarra)
- Li, Jessica (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Liu, Hsinhsin (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Low, Shengjia (Taylors College Melbourne)
- Lu, Shanshan (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Mah, Alastair (Melbourne GS South Yarra)
- Mariasoosai, Josephine (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- So, Tammy (Genazzano FCJ College Kew)
- Zec, Sanja (Maribyrnong SC Maidstone)
45 (14 total)
- Agarwal, Soemya (University HS Parkville)
- Azman, Aidil (Geelong GS Corio)
- Chen, Yuanjiao (University HS Parkville)
- Chor, Kevin (Melbourne GS South Yarra)
- Demarchi, Rami (Melbourne HS South Yarra)
- Ganegoda, Sajitha (Glen Waverley SC)
- Iaroslavski, Victoria (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Nisic, Sanja (Carwatha College Noble Park Nth)
- Ong, Chongweng (Taylors College Melbourne)
- Ong, Yikchiat (Melbourne GS South Yarra)
- Ruan, Andrew (Blackburn HS)
- Tan, Howyin (Trinity GS Kew)
- Tuazon, Marie (Westall SC Clayton South)
- Voronina, Helen (Mount Scopus Memorial College Burwood)
44 (18 total)
- Amaratunga, Dinusha (University HS Parkville)
- Chenkuo, Philip (Glen Waverley SC)
- Fung, Carol (Balwyn HS North Balwyn)
- Karlos, Marina (St John's Greek Orthodox College Preston)
- Kozlowska, Anna (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Lee, Len (Glen Waverley SC)
- Leung, Lokmay (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Nirapathpongporn, Ekapak (Geelong GS Corio)
- Odobasic, Dragana (Doncaster SC)
- Polichtuk, Oren (Mount Scopus Memorial College Burwood)
- Qin, Yuhong (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Rho, Grace (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Tan, Karen (Mentone Girls' GS)
- Teh, Weisun (Melbourne GS South Yarra)
- Ting, Oiyee (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Wu, Kochen (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Xu, Zhixing (Balwyn HS North Balwyn)
- Ye, Zane (Christian Brothers' College St Kilda East St Kilda)
43 (24 total)
- Auyeung, Joyce (Firbank Anglican School Brighton)
- Bui, Van (Braybrook SC)
- Cerovina, Goran (Westall SC Clayton South)
- Chua, Iling (St Aloysius College North Melbourne)
- Glickman, Alfred (Elwood College)
- Gontmakher, Iliya (Mount Scopus Memorial College Burwood)
- Ho, Brian (St Kevins College Toorak)
- Kuchinsky, Diana (Caulfield GS Caulfield Campus East St Kilda)
- Kuswanto, Kent (Taylors College Melbourne)
- Liew, Meiyin (Taylors College Melbourne)
- Lipkin, Olga (Melbourne Girls' College Richmond)
- Mallawaarachchi, Dinuka (Mount Waverley SC)
- Mogilevsky, Alina (Mount Scopus Memorial College Burwood)
- Ng, Chuting (Taylors College Melbourne)
- Ng, Frank (Haileybury College Keysborough)
- Orlova, Eugenia (Melbourne Girls' College Richmond)
- Pogrebnoy, Michael (Mount Scopus Memorial College Burwood)
- Smieja, Caroline (Luther College Croydon)
- So, Lisa (Methodist Ladies College Kew)
- Thangavadivel, Prasanna (Maribyrnong SC Maidstone)
- Tong, Amy (University HS Parkville)
- Vanhest, Jonathan (The Geelong College Newtown)
- Varatharajah, Janani (Tintern Anglican Girls GS Ringwood East)
- Yeung, Patricia (Presbyterian Ladies College Burwood)
42 (31 total)
- Agussardjono, Albert (Glen Waverley SC)
- Aldabbagh, Ragheed (St Johns Regional College Dandenong)
- Balicevic, Darko (Mullauna College Mitcham)
- Cerovina, Zoran (Westall SC Clayton South)
- Chen, Guang (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Cheng, Fiona (Ivanhoe Girls GS)
- Cheng, Kenyen (Taylors College Melbourne)
- Cheng, Yuan (Christian Brothers' College St Kilda East St Kilda)
- Cho, Daniel (St Kevins College Toorak)
- Desilva, Gayandhi (Mount Waverley SC)
- Fu, Jie (Brighton GS)
- Ha, Dzung (Melbourne Girls' College Richmond)
- Hadikusumo, Stephanie (Taylors College Melbourne)
- Howe, Jeannie (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Huan, Katrina (Balwyn HS North Balwyn)
- Ilahee, Nadia (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Lee, Norman (Mount Waverley SC)
- Lee, Szeai (Taylors College Melbourne)
- Lee, Yeuksze (Footscray City College)
- Li, Yorkman (Melbourne Girls Grammar South Yarra)
- Lo, Louisa (Siena College Camberwell)
- Lok, Shuk (St Aloysius College North Melbourne)
- Luan, Isabella (Taylors College Melbourne)
- Saleh, Rami (St Josephs Christian Brothers College North Melbourne)
- Shiu, Bien (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Simanjuntak, Melisa (Carey Baptist GS Kew)
- Suetin, Dmitri (University HS Parkville)
- Veselinovski, Despina (Lalor SC)
- Wang, Yuting (The Westbourne School Hoppers Crossing)
- Xu, Liangyu (Academy Of Mary Immaculate Fitzroy)
- Zhao, Yi (University HS Parkville)
41 (38 total)
- Arumainayagam, Achuthan (Werribee SC)
- Chan, Queenie (Methodist Ladies College Kew)
- Cheng, Judy (Carey Baptist GS Kew)
- Cheung, Terence (Camberwell GS Canterbury)
- Choi, Eunjoo (Strathcona Baptist Girls GS Canterbury)
- Dejesus, Kathryn (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Deuel, Julia (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Donskikh, Polina (Presentation College Windsor)
- Ebisujima, Yuko (Holmesglen Institute Of Tafe Chadstone)
- Erac, Marko (University HS Parkville)
- Gnyp, Justyna (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Guo, Ziran (Melbourne HS South Yarra)
- Jegasothy, Umashankar (Melbourne HS South Yarra)
- Kousourakis, Asimenia (Oakleigh Greek Orthodox College)
- Lewis, Anna (Donvale Living And Learning Centre)
- Liang, Lei (Brighton GS)
- Lim, Joanie (Macleod College)
- Lo, Chingwah (Methodist Ladies College Kew)
- Lung, Theng (Glen Waverley SC)
- Mirbagheri, Maisam (Nazareth College Noble Park)
- Nguyen, Quynh (Brentwood SC Glen Waverley)
- Nimmanheminda, Pitimati (Geelong GS Corio)
- Pekez, Zeljka (Benalla College)
- Puni, Anisha (Kilvington Baptist Girls' GS Ormond)
- Rabel, Evendrani (Wantirna SC)
- Spassova, Velina (Essendon East Keilor District SC)
- Subhi, Eihab (St Josephs College Newtown)
- Tam, Hoyin (Caulfield GS Wheelers Hill Campus)
- Teoludzka, Anna (St Johns Regional College Dandenong)
- Wong, Lianjen (Taylors College Melbourne)
- Wu, Winghei (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Wu, Xianyi (Taylors College Melbourne)
- Xie, Hui (Brentwood SC Glen Waverley)
- Xu, Yifang (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Yang, Angela (Balwyn HS North Balwyn)
- Yang, Xin (Christian Brothers' College St Kilda East St Kilda)
- Yap, Tsenwei (Melbourne GS South Yarra)
- Zheng, Linda (Dandenong HS)
40 (49 total)
- Abanteriba, Agomena (Parade College Bundoora)
- Chan, Pinky (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Chang, Michael (East Doncaster SC)
- Chen, Anny (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Chen, Selena (Doncaster SC)
- Chen, Weiyu (Melbourne GS South Yarra)
- Cheuk, Kiu (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Cheung, Chunho (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Chien, Chiachia (St Catherine's School Toorak)
- Chudnovsky, Sophie (Leibler-Yavneh SC Elsternwick)
- Costea, Cristina (Cleeland SC Dandenong)
- Davies, Bryn (St Johns Regional College Dandenong)
- Dewaraja, Asanka (Mount Waverley SC)
- Djaja, Jennifer (Carey Baptist GS Kew)
- Duong, Phan (Santa Maria College Northcote)
- Ganapathy, Semala (Ivanhoe Girls GS)
- Gu, Xin (Trinity GS Kew)
- Guo, Catherine (Brentwood SC Glen Waverley)
- Gurung, Bikal (Princes Hill SC Carlton North)
- Iu, Hoying (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Koenen, Jetske (Sandringham SC Sandringham Campus)
- Kong, Yuxiang (Footscray City College)
- Ku, Sharon (Glen Waverley SC)
- Kuvac, Sladjana (Maribyrnong SC Maidstone)
- Lailah, James (Maranatha Christian School Endeavour Hills)
- Lam, Yvonne (Camberwell Anglican Girls GS Canterbury)
- Law, Sandy (Melbourne HS South Yarra)
- Lee, June (Glen Waverley SC)
- Leung, Laura (University HS Parkville)
- Li, Qi (Macrobertson Girls HS Melbourne)
- Lo, Vunooi (Presbyterian Ladies College Burwood)
- Low, Shengling (Taylors College Melbourne)
- Luong, Huy (Caroline Chisholm Catholic College Braybrook)
- Marbun, Daniel (The Peninsula School Mt Eliza)
- Marinkovic, Ana (Melbourne Girls' College Richmond)
- Nguyen, Chi (Wellington SC Mulgrave)
- Nguyen, Dinh (Wellington SC Mulgrave)
- Nguyen, Xuan (Preston Girls SC)
- Perera, Sonali (Coomoora SC Springvale South)
- Setiawan, Ivan (Ivanhoe GS)
- Shehniarzani, Mehrnoosh (Northcote HS)
- Simonoska, Jasmina (Preston Girls SC)
- Sriskandarajah, Mithulan (Kew HS Kew East)
- Sviatochevski, Olga (Canterbury Girls SC)
- Wong, Samuel (Xavier College Kew)
- Yanchunwing, Kate (Killester College Springvale)
- Yong, Chionghwa (East Doncaster SC)
- Yu, Yunzhi (University HS Parkville)
- Zhang, Amy (Mullauna College Mitcham)